Acest grafic arată cum performează acțiunea comparativ cu S&P 500. O valoare peste 0% înseamnă că acțiunea depășește, sub 0% înseamnă performanță mai slabă.
Compară metrici cheie cu companii similare din același sector
Scor compozit: 41.0/100 • 41.0/100 • Bonus: +5.0
ℹ️ Creștere Istorică (CAGR): CAGR (Rata Compusă Anuală de Creștere) măsoară rata medie anuală de creștere pe mai mulți ani, netezind volatilitatea pentru a arăta tendința reală de creștere. Aceste date sunt calculate din raportările SEC ale companiei și nu sunt disponibile pe Google Finance sau alte platforme gratuite.
CAGR Venituri:
7.63%2021 → 2025
CAGR Profit Brut:
-21.71%2022 → 2025
CAGR Venit Net:
10.72%2021 → 2025
CAGR Flux Numerar Operațional:
7.67%2021 → 2025
CAGR Flux de Numerar Liber:
6.14%2021 → 2025
CAGR Cheltuieli R&D:
16.81%🔬 Semn de Inovare
CAGR CapEx:
8.95%🏭 Semn de Extindere Capacitate
| An | Flux Operațional | CapEx | Flux de Numerar Liber |
|---|---|---|---|
| 2025 | $0.23B | $0.13B | $0.10B |
| 2024 | $0.29B | $0.24B | $0.05B |
| 2023 | $0.32B | $0.23B | $0.09B |
| 2022 | $0.47B | $0.17B | $0.31B |
| 2021 | $0.17B | $0.09B | $0.08B |
| An | Active Curente | Datorii Curente | Capital de Lucru | Raport Curent |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | $0.63B | $0.66B | $-0.03B | 0.95 |
| 2024 | $0.68B | $0.67B | $0.01B | 1.01 |
| 2023 | $0.88B | $0.70B | $0.18B | 1.26 |
| 2022 | $0.99B | $0.77B | $0.22B | 1.29 |
| 2021 | $0.76B | $0.51B | $0.25B | 1.50 |
Tendință: $-0.28B change over 4 years
Intensitate CapEx Medie: 4.10% din venituri peste 5 ani
ℹ️ Ce este ROE?: ROE măsoară cât de eficient generează o companie profit din capitalul acționarilor. ROE mai mare indică o eficiență mai bună a managementului. Bun: >15%, Mediu: 10-15%, Slab: <10%
ℹ️ Ce este ROA?: ROA arată cât de eficient folosește o companie activele pentru a genera profit. ROA mai mare înseamnă o utilizare mai bună a activelor. Bun: >5%, Mediu: 2-5%, Slab: <2%
| Tip Marjă | TTM | Anual | Medie 5 Ani |
|---|---|---|---|
| Marjă Brută | 84.55% | 84.71% | 82.12% |
| Marjă Operațională | 0.69% | 2.25% | 5.31% |
| Marjă Profit Net | 0.39% | 1.50% | 4.21% |
| Marjă Înainte de Taxe | 0.49% | 2.07% | 5.17% |
📈 Creștere Marjă Netă (5A): -9.12% peste 5 ani
| Dată | Perioadă | Scor cumpărare | Performanță acțiune | Performanță S&P 500 | Relativă | Sweep lichiditate |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-09-02 | 150 zile | 70 | +32.05% | +16.16% | +15.89% | NU |
| 2026-09-01 | 150 zile | 70 | +37.27% | +16.96% | +20.31% | NU |
| 2026-08-31 | 150 zile | 70 | +35.85% | +17.31% | +18.54% | NU |
| 2026-08-30 | 150 zile | 70 | +35.85% | +17.31% | +18.54% | NU |
| 2026-08-29 | 150 zile | 70 | +37.01% | +17.42% | +19.59% | NU |
| 2026-08-28 | 150 zile | 70 | +41.44% | +18.57% | +22.87% | NU |
| 2026-08-27 | 150 zile | 100 | +48.84% | +21.22% | +27.62% | DA |
| 2026-08-26 | 150 zile | 100 | +46.60% | +20.79% | +25.81% | DA |
| 2026-08-25 | 150 zile | 100 | +45.40% | +20.40% | +24.99% | DA |
| 2026-08-24 | 150 zile | 100 | +51.77% | +20.76% | +31.01% | DA |
| 2026-08-23 | 150 zile | 100 | +47.52% | +18.70% | +28.82% | DA |
| 2026-08-22 | 150 zile | 100 | +46.54% | +16.58% | +29.96% | DA |
| 2026-08-21 | 150 zile | 100 | +43.65% | +16.75% | +26.90% | DA |
| 2026-08-20 | 150 zile | 100 | +49.67% | +17.35% | +32.32% | DA |
| 2026-08-19 | 150 zile | 100 | +58.50% | +18.33% | +40.17% | DA |
| 2026-08-18 | 150 zile | 100 | +66.56% | +19.13% | +47.42% | DA |
| 2026-08-17 | 150 zile | 100 | +63.14% | +19.70% | +43.44% | DA |
| 2026-08-16 | 150 zile | 100 | +60.07% | +17.66% | +42.41% | DA |
| 2026-08-15 | 150 zile | 100 | +64.08% | +17.37% | +46.71% | DA |
| 2026-08-14 | 150 zile | 100 | +70.71% | +15.96% | +54.74% | DA |
| 2026-08-13 | 150 zile | 100 | +67.16% | +15.46% | +51.69% | DA |
| 2026-08-12 | 150 zile | 100 | +59.96% | +16.35% | +43.61% | DA |
| 2026-08-11 | 150 zile | 100 | +61.93% | +16.72% | +45.21% | DA |
| 2026-08-10 | 150 zile | 100 | +62.32% | +16.76% | +45.56% | DA |
| 2026-08-09 | 150 zile | 100 | +61.35% | +16.09% | +45.25% | DA |
| 2026-08-08 | 150 zile | 100 | +49.89% | +14.33% | +35.55% | DA |
| 2026-08-07 | 150 zile | 100 | +44.44% | +13.49% | +30.94% | DA |
| 2026-08-06 | 150 zile | 100 | +50.49% | +13.49% | +37.00% | DA |
| 2026-08-05 | 150 zile | 100 | +54.71% | +14.72% | +39.99% | DA |
| 2026-08-04 | 150 zile | 100 | +47.48% | +12.68% | +34.80% | DA |
| Data detectării | Preț minim măturar | Data minim anterior | Preț minim anterior | Sweep % | Zile de la minim | Semnificație |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-07-29 | $136.23 | 2026-07-02 | $137.41 | -0.86% | 27 zile | MINOR |
| 2026-03-06 | $91.92 | 2026-02-12 | $95.84 | -4.09% | 22 zile | MEDIU |
| 2026-01-30 | $79.67 | 2026-01-08 | $82.13 | -3.00% | 22 zile | MEDIU |
| 2025-11-06 | $64.38 | 2025-09-26 | $66.88 | -3.74% | 41 zile | MAJOR |
| 2025-10-31 | $69.00 | 2025-10-10 | $69.81 | -1.16% | 21 zile | MEDIU |
ArcBest Corporation (ARCB) has a LiquiScore of 41/100, as of September 2026. The stock currently trades at $132.72.
Revenue grew at a CAGR of 7.63% over 2021-2025. Free cash flow CAGR is 6.14%. Net income grew at 10.72% CAGR.
The LiquiScore composite rating evaluates ARCB across five dimensions: Technical Analysis (7/25), Momentum (20/20), Financial Health (7/20), Valuation (2/20), and Growth (0/15). ArcBest Corporation operates in the Industrials sector, specifically in the Trucking industry.
This analysis is generated automatically by LiquiHunter's scoring algorithm and does not constitute financial advice. Last updated: Sep 02, 2026.